Robert Pattinson

Filmografie

25. května 2009 v 18:59 | Patty
2011


2010


2009
- Twilight sága: Nový měsíc (Twilight saga: New Moon)
20082007

2006
2005
2004

Životopis

24. května 2009 v 16:50 | Patty
Rodným jménem Robert Thomas-Pattinson se narodil 13. května 1986 v Londýně. V dospívání se projevil jako talentovaný sportovec, rovněž ho ale přitahovala hudba - jmenovitě hra
na kytaru a klávesy. Určitou dobu také dělal modeling. Poprvé se k hraní dostal kolem patnácti let, kdy hrál v amatérských divadelních hrách společnosti Barnes Theatre Club, kde hrál například v Mackbethovi.
Jeho první filmovou příležitostí byl koprodukční film Králoství Prstenu, který volně zpracovává severskou legendu Edda. Robert ztvárnil roli burgundského prince Giselhera. Poté následoval komerční trhák Harry Potter a Ohnivý pohár, který ho rolí Cedrica Diggoryho vystartoval k další kariéře a také mu "poskytl" velmi širokou fanynkovskou základnu převážně kvůli jeho atraktivnímu vzhledu. Snad právě proto, aby unikl škatulce "hezké tvářičky", Robert se svými dalšími rolemi snaží ukázat i své herecké schopnosti.
Ve filmu How to be se převtělil do umělecky cítícího mladíka, který si ale neví rady se svým životem. Ve filmu Stmívání hraje upíra Edwarda Cullena, který nachází v dívce Belle spřízněnou duši, na niž čekal mnoho let.
Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je ale Jack Nicholson.Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování.

copyright © http://lovely-robert-pattinson.blog.cz/
 
 

Reklama
Reklama